Zerówki objęte programem „Czyste Powietrze Wokół Nas”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wiosną tego roku przystąpiły do realizacji założeń programu edukacji antytytoniowej pt. „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Projekt przyjął charakter profilaktyczny, a jego celem jest wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Cele główne programu:

1. Wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
  2. Zwiększenie umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Przedszkolaki poprzez udział w zajęciach tematycznych, rozmowach z p. pielęgniarką sukcesywnie pogłębiają swoją wiedzę o zagrożeniu i chorobach będących skutkiem palenia papierosów.  W ostatnim czasie wzięły udział w wycieczce po okolicy obserwując źródła dymu i spalin.